Barbora Bočková ve snímku Promlčeno | FOTO: DonArt Production

Vilma Cibulková se vrací na stříbrné plátno po boku Karla Rodena ve snímku Promlčeno

Aktualizace:
Film | Spolupracujeme v oblasti marketingu
Kategorie film se zabývá projekty, které realizujeme nebo na kterých se podílíme.

Herečka Vilma Cibulková začala loni v létě společně s Karlem Rodenem natáčet celovečerní film Promlčeno. Ten se zabývá především otázkou promlčených vražd a jejich dopadu na životy pozůstalých rodin. Zvítězí pomsta, anebo odpuštění? Bude vše nenávratně promlčeno? Na premiéru se mohou diváci těšit v roce 2021.

Ve filmu Promlčeno bude Vilma Cibulková bojovat s 20 let starým tajemstvím. Jedna z nejvýraznějších českých filmových a divadelních hereček natáčela pod taktovkou režiséra Roberta Sedláčka. Ačkoli patří mezi největší talenty naší země, poslední léta se drží poměrně stranou. Své role si totiž pečlivě vybírá.

„Považuji scénář k tomuto filmu za velmi silnou látku, téma je totiž nadmíru závažné a režisér Robert Sedláček je báječný. Tyhle tři aspekty mě inspirovaly k tomu, abych nabídku okamžitě přijala,“ říká Vilma Cibulková, která natáčela společné scény s mladou talentovanou herečkou Denisou Barešovou, kterou diváci mohli vidět například v oceňovaném filmu Jan Palach.

Vilma Cibulková ve filmu Promlčeno | FOTO: DonArt Production

Cibulková se objeví v roli její matky, která před svou dcerou střeží celých 20 let veliké tajemství. Dívka vůbec netuší, v čem vyrůstala a co tak mocně ovlivňuje její život až do dnešních dnů…

V hlavní roli se představí Karel Roden, jeho filmovými kolegy budou Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Barbora Bočková, Denisa Barešová a další.

DonArt Production

Poprvé v celovečerním filmu uvidíme také známého karikaturistu Tomáše Břínka (TMBK), který si zahraje hosta v rádiovém vysílání. „Téma filmu je velmi originální a důležité současně. Natáčení bylo náročné,“ podotýká Tomáš Břínek.

Denisu Barešovou ve snímku Promlčeno doplní její herecký kolega právě z filmu Jan Palach, a to Karel Jirák. Ten zazáří vedle hereckého barda Vladimíra Kratiny na policejní stanici a nejen tam. V napínavém krimi thrilleru se představí také Igor Bareš. Shoda jmen s Denisou Barešovou je čistě náhodná. Kdo by si myslel, že se jedná o rodinný herecký tandem, byl by na omylu.

Karel Roden ve filmu Promlčeno | FOTO: DonArt Production

Jak bylo shora naznačeno, role Barbory Bočkové je nejen zajímavá, ale i náročná. „Někdy se při castingu stane, že objevíme talent, který zastíní i známá jména, a my nemůžeme jinak než ho využít. A na jeden takový jsme měli štěstí u našeho nového filmu. Vedle jména jako Karel Roden teď bude moci zazářit mladá a neuvěřitelně nadaná herečka Barbora Bočková,“ uvedla k jejímu angažmá produkční společnost DonArt Production, která za snímkem stojí.

Hlavním tématem snímku Promlčeno jsou promlčené vraždy. V hlavní roli se představí Karel Roden a jeho filmovými kolegy budou Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Barbora Bočková, Denisa Barešová, Karel Jirák, Michal Dalecký, Ernesto Čekan, Michal Holán, Tomáš Břínek (TMBK), Vladimír Kadlec (Vláďa Videos), Eva Decastelo a další. Snímek režiséra Roberta Sedláčka sugestivním způsobem popisuje vyvrcholení vnitřního boje a dlouholeté cesty hlavního hrdiny, kterého ve filmu ztvárňuje Karel Roden. Jeho hereckým protipólem je talentovaná Barbora Bočková, která ve své komplikované roli stráví většinu času před kamerou ve studiu rádia. Vladimír Kratina spolu s Karlem Jirákem mladším si užijí natáčení na policejní stanici, zatímco Vilma Cibulková s Denisou Barešovou se představí jako matka s dcerou, jejichž životy se rázem obrátí vzhůru nohama. Ve studiu se coby moderátorský kolega Barbory Bočkové představí Michal Holán a mezi hosty vysílání Tomáš Břínek (TMBK). V roli zprostředkovatele důležitých zpráv diváci uvidí populárního youtubera Vladimíra Kadlece (Vláďa Videos).

Vilma Cibulková se vrací na stříbrné plátno po boku Karla Rodena ve snímku Promlčeno
Hodnocení čtenářů7 Hlasů
84
84
PressPort Magazín