Vyberte si pro web nejvhodnější kombinaci barev

Při výběru barev na webové stránky se můžete inspirovat barevnými odstíny, které nabízejí některé online webové nástroje. Nabízí velké množství barev a odstínů, které by vás možná ani nenapadlo použít.

Současně je třeba vzít v potaz, že u výběru barev pro webové stránky platí pravidlo, že méně je někdy více. Leckdy stačí použít pouze jednu barvu v kombinaci s odstíny šedé nebo černou, u jiných webů to může být kombinace vícebarevná, vždy ale platí zásada, že by web neměl působit přeplácaně a v první řadě by měl být čitelný.

Výběr barev se může zdát na první pohled jednoduchý a intuitivní, ale ve skutečnosti je za vytvářením fungujících barevných kombinací spousta práce. Navíc má každý na barvy svůj subjektivní názor.

Barvy hrají zásadní roli při budování značky, marketingu a prodeji. Existuje nekonečné množství barevných kombinací, které lze použít k vytvoření vizuálně atraktivního designu. Ne všechny barevné kombinace jsou si však rovny. Některé kombinace barev mohou vytvářet pocit harmonie, zatímco jiné budou vyvolávat napětí.

Při výběru barev doporučujeme tyto nástroje.

Výběr barevných palet

Třicet ručně upravovaných barevných palet. Chcete-li zobrazit náhled, stačí kliknout na paletu.

Paleta The Guardian. Barevná skupina každého sloupku se skládá z tmavé, hlavní, světlé, pastelové a vybledlé barevné varianty.

Gradienty

WebGradients je bezplatná kolekce 180 lineárních přechodů, které můžete použít jako
kulisy obsahu v jakékoli části vašeho webu.

CSS Gradient je další výborná stránka, která přímo vygeneruje CSS (kaskádové styly; anglicky Cascading Style Sheets) kód.

PProduction
Líbí se vám naše práce? Máte zájem s námi spolupracovat či si objednat naše služby?

Ilustrace: Daniel Savage

O nás

PProduction (Pribil Production) poskytuje různorodé mediální služby ať už na poli grafického designu, v oblasti tvorby a následné správy webových stránek, ale i z hlediska obsahu v zavedených sdělovacích prostředcích či služby na poli propagace a marketingu.

Náplní naší práce je také tvorba profesionálních scénářů, a to nejen k celovečerním filmům, dokumentům, ale i k televizním pořadům, kdy spolupracujeme s významnými produkčními společnostmi.